mono025 GÜNTER MÜLLER with ALAN COURTIS, PABLO RECHE, SERGIO MERCE and GABRIEL PAIUK - BUENOS AIRES TAPESDwie płyty ktore łączy nazwisko Guenthera Muellera, Niemca zamieszkałego w Szwajcarii, prowadzącego wytwórnię 4 four ears i pracującego w rozmaitych kombinacjach muzyka opierającego swoje brzmienie o elektronikę. Tutaj występuje z ludźmi ze sceny argentyńskiej.

Alan Courtis i Pablo Reche. Pierwszy to podpora bandu-legendy Reynols. Drugi również bardzo aktywny na polu muzyki eksperymentalnej. Pierwsza część jest podporządkowana drone'om. Soundtrack czasem niesłyszalnego ambientu z rzadka przerywającego narrację jakimś dźwiękeim wychodzacym poza główne głębokie pasmo basów. Sprawdza się idealnie w formie podkładu pod dłuższe wyciszenie lub medytację nad dźwiękiem.

Druga część jest z gruntu innym kawałkiem układanki.Sergio Merce - czteroślad portastudio bez taśmy, sterownik midi Yamaha WX7
Gabriel Paiuk - fortepian, taśmy - ten rodzaj środków pogłębia pasmo dźwięków tu zawartych. Zamknięta w osobną historię improwizacja również oscyluje wokół dźwięków raczej wyciszonych, ale jest dużo bardziej zróżnicowana i ma swoje smaczki i detale. i tu widać dobry warsztat muzyków przekładający się na zawartość - nie przesadzają z długością, co jest zmorą w przypadku takich właśnie produkcji. Palce lizać!


CD 1 nagrano 9-go, a CD 2 10-go lutego 2006
w Fundación Cultural Surdespierto, Buenos Aires
Nagrania: Gabriel Paiuk
Miks i mastering: Günter Müller w studio Remisch Lupsingen
Okładka Günter Müller


www.guentermueller.com // g.mueller@eblcom.ch
www.geocities.com/a_courtis // a_courtis@yahoo.com
www.myspace.com/sergiomerce
gabrielpaiuk.com // gabriel@gabrielpaiuk.com
www.geocities.com/pabloreche // rechepab@yahoo.com.ar

Comments

Popular Posts